Skala Wyzwania

Przygody rozpoczęte w gospodzie

Generator karczm i spotkań w karczmach

Generator losuje opis karczmy, zadanie oraz kilka dodatkowych elementów. Inne skarby to zwykle przedmiot magiczny, element wyposażenia i losowa kosztowność lub… Zwykły bubel. Wszystko tu ma szansę nie mieć żadnego sensu! 😉 Możesz podjąć wyzwanie i dopowiedzieć nieścisłości na własną rękę. Możesz też losować dalej, aż wypadnie fajniejsza opcja.

Oto pierwsze zadanie…

Jesteście w karczmie

Gorący Kociołek to zwykła speluna, ale - zrządzeniem losu - spotkać tam można najlepszych grajków. Z jakiegoś powodu, to ulubione miejsce spotkań lokalnych gospodyń. Nora, urodziwa gospodyni, jest świetną kucharką, ale zdenerwowana wszystko zaczyna przypalać.

Ktoś szuka waszej pomocy…

Patta, wasza stara przyjaciółka, właśnie kończy z kimś flirtować. Po krótkiej rozmowie przyznaje, że potrzebuje pomocy. Prosi bohaterów, by odzyskali portret babci Eleonory, zgubiony podczas przeprowadzki. Podobno wisi w domu lokalnego pasera. "Oczywiście, że was wynagrodzę!" - mówi. Nagroda to łuk, który nie potrzebuje strzał. Dodaje też, że warto zajrzeć do pobliskiego sioła, Chrustów. Tam mieszka facet, który podobno widzi przyszłość.

Inne skarby:

Niezniszczalne koła do wozu, puklerz i ceramiczna miseczka.

Przeszkoda na drodze:

Ruchome piaski.

Niespodziewane spotkanie:

Kurier z wiadomościami do sąsiedniego miasta, który się spieszy i nie ma czasu na rozmowy.

Główny przeciwnik:

Ogromny ptak, którego pisk przywołuje pioruny.

Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: