Skala Wyzwania

Lokacje do RPG

Mapy to ilustrowany scenariusz RPG. Mogą pełnić różne role na sesji, ale kiedy powstają – wraz z nimi powstaje historia. O tworzeniu map opowiadałam w wywiadzie z Olą Menio (Erpegowy Codziennik).

Dawno temu odkryłam, że tworząc mapę, tworzę kompletny scenariusz sesji, a dobrze opisana mapa zastępuje mi notatki, w których łatwo się pogubić.

Narysowałam wiele mapek, zanim pomyślałam o dzieleniu się nimi. Dzisiaj to moja forma opowiadania historii.

Jeśli przez lokację przeszła ranna osoba, na posadzce będą krople krwi. Jeśli niedawno zakończono tam eksperyment, na ścianach znajdą się ślady po wybuchu, a w szufladzie niezbędne komponenty. Patrząc na taką mapę, nie zapominam o tym, co mogą odnaleźć gracze, wszystkie elementy składają się w spójną całość.

Mogę śmiało powiedzieć, że to zamiłowanie nie tyle do map, co do tworzenia miejsc. Miejsc, które mają własną historię, swoje przeznaczenie i sekrety. A co za tym idzie, masę wyzwań dla graczy.

Cały wywiad

Mapki do RPG

Mapki do RPG na zamówienie

Robię też mapki na zamówienie – do publikacji, przygód, na użytek prywatny, zarówno do druku, jak i dostosowane do VTT, gry online.

Karolina Zielska to odpowiednia osoba do zadań specjalnych. Potrafiła zrealizować projekt w krótkim czasie, w sposób perfekcyjny, trafiając stworzonymi przez siebie wizualizacjami dokładnie w moje potrzeby. To co miałem w głowie, Karolina przedstawiła z najdrobniejszymi detalami w postaci obrazów. Dała żywy dowód twierdzeniu, że umiejętności graficzne są ważne, ale jeszcze ważniejszym jest, by umieć opisany obraz zobaczyć oczami wyobraźni. Karolina ma ten rzadki „szósty zmysł”, dlatego gorąco polecam jej umiejętności.

— Jacek Duch

Skontaktuj się ze mną, by poznać więcej szczegółów: kontakt@skalawyzwania.pl 🙂

Darmowe mapki do RPG

Na moim blogu znajdziesz kilkanaście darmowych map. Większości z nich towarzyszą dodatkowe materiały, jak opis przygody, przeciwnik lub lista inspiracji. W ramach #RPGaDay2020 zaprojektowałam Teatr Okrucieństwa. Z haseł każdego dnia wyzwania powstawała mapka, kawałek po kawałku, a wraz z nią tworzyłam historię lochu i jego wyzwania. Powstała kompletna przygoda, z bohaterami niezależnymi, znaleziskami i zagwozdkami dla graczy

Klikając w poszczególne miniatury przejdziesz do miejsca, w którym znajdziesz linki do pobrania mapy (często w co najmniej dwóch wariantach, z siatką i bez).

To tylko niektóre z moich lokacji do RPG. Więcej znajdziesz klikając w przycisk niżej.