Cześć, jestem Karolina!

W głowie noszę całe światy. Marzę o napisaniu książki, samodzielnym zrobieniu gry i o tym, żeby świetnie rysować. W RPG gram od ponad dekady i niemal tak samo długo jestem Mistrzem Gry. Uczę się wielu różnych rzeczy, a w międzyczasie piszę tego bloga.

Zdarza się, że wspieram gry i wydawnictwa na różne sposoby – tworząc treści lub dzieląc się marketingowym doświadczeniem. Masz jakiś pomysł na wspólny projekt lub potrzebujesz mojego wsparcia? Pisz: kontakt@skalawyzwania.pl 🙂

Nadszedł ten długo oczekiwany moment, oto jest – czerwcowy zin z serii #Zagraj w całości poświęcony systemowi Ostrza w…

Publiée par Graj Kolektyw sur Mardi 30 juin 2020

Nareszcie się udało. Karty przedmiotów i czarów są gotowe do wysłania drukarni. Realizacja to max. 3 tygodnie, więc…

Publiée par Mistrz Baśni sur Dimanche 3 novembre 2019

Wreszcie! Nowa premiera Skały na DriveThruRPG – w dodatku w nie lada towarzystwie. Mapki do "Karczmarzy" wykonała Skala…

Publiée par Lans Macabre sur Lundi 9 décembre 2019

Skala Wyzwania – Twoje ilustracje!

Publiée par Fajerbol Junior – gry fabularne dla dzieci sur Mardi 15 octobre 2019

Jak zakochałam się w grach?

Gry towarzyszą mi niemal od zawsze. Kiedy mój tata grał w pierwsze Diablo, niedługo po premierze Hellfire, siedziałam na oparciu jego fotela. Byłam oczarowana. Wkroczyłam wtedy w świat mrocznej fantastyki, którego nie opuściłam do dzisiaj. Żyję w Krainie Czarów, w burtonowskich fantazjach, w złowrogich, postapokaliptycznych światach. Wielbię Harlana Ellisona i widzę w nim wzór do naśladowania.

Wychowałam się na gierkach z MS-DOS, przygodówkach i izometrycznych Baldurach. Długo grałam w tekstowe RPG, stąd zamiłowanie do pisania. Pracowałam przy kilku tytułach na silniku Vallheru, co rekompensowało mi brak nerdów wśród znajomych. Na studiach znalazłam w końcu stałą ekipę do grania, i choć dzisiaj już raczej nie gramy, zyskałam przyjaciół.

Na zajęciach szukałam w socjologii czegoś dla siebie. Gender studies zakończyłam analizą matriarchatu w Menzoberranzan, a na socjologię polityki omówiłam Grę o Tron. Dowodziłam, że narzędzia socjologiczne to doskonały arsenał światotwórczy. Później zainteresowałam się komunikacją wizualną i reklamą. Po studiach wyspecjalizowałam się w marketingu internetowym i zajęłam miejsce wśród strażników ROI i CTR.

I zrobiłam w tył zwrot, bo to gry są moją największą pasją. Od zawsze, od samego początku uwielbiam rozkładać je na czynniki pierwsze, analizować i modyfikować. To pewnie dość dobrze tłumaczy istnienie tego bloga. Jest on moją drogą ku doskonałości, choć jeszcze nie wiem, dokąd mnie zabierze. Podróż to przygoda!


Jeśli zaglądasz tu, bo chcesz się upewnić na jakiej licencji udostępniam treści, sprawdź stronę Zasady.