W głowie noszę całe światy. Marzę o napisaniu książki, samodzielnym zrobieniu gry i o tym, żeby świetnie rysować i móc przelewać wizje na cyfrowy papier. W RPG gram od ponad dekady i niemal tak samo długo jestem Mistrzem Gry. Uczę się wielu różnych rzeczy, a w międzyczasie piszę tego bloga.

Skala Wyzwania to ja, Karolina, moje rysunki, teksty i analizy, ale też nieocenione wsparcie Patryka, bez którego blog nigdy by nie powstał. Kiedy nie wiem: “ej, czy to się nadaje dla ludzi?” – pytam jego. I on wie, zawsze.

Email: kontakt@skalawyzwania.pl

Na naszych półkach:

  • Dungeon & Dragons: Przewodnik Mistrza Podziemi 3e i Podręcznik Gracza 3e, Księga Planów, Księga Wyzwań, Księga Plugawego Mroku, Czarci Foliał, Spotkania w Faerunie, Zestaw Startowy 5e, Podręcznik Gracza 5e
  • Forgotten Realms: Magia Faerunu, Podmrok, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Zapomniane Krainy: Opis Świata
  • Midnight
  • Neuroshima 1.5
  • Zew Cthluhu: Starter 7e, Samotnie przeciwko ciemności.
  • Warhammer Armie: Krasnoludy, Orki i gobliny, Wampiry.
  • De Profundis
  • Sun World
  • Mistrz Baśni – starter
  • Fate Core PL

Jak zakochałam się w grach?

Gry towarzyszą mi niemal od zawsze. Kiedy mój tata grał w pierwsze Diablo, niedługo po premierze Hellfire, siedziałam na oparciu jego fotela. Byłam oczarowana. Wkroczyłam wtedy w świat mrocznej fantastyki, którego nie opuściłam do dzisiaj. Żyję w Krainie Czarów, w burtonowskich fantazjach, w złowrogich, postapokaliptycznych światach. Wielbię Harlana Ellisona i widzę w nim wzór do naśladowania.

Wychowałam się na gierkach z MS-DOS, przygodówkach i izometrycznych Baldurach. Długo grałam w tekstowe RPG, stąd zamiłowanie do pisania. Pracowałam przy kilku tytułach na silniku Vallheru, co rekompensowało mi brak nerdów wśród znajomych. Na studiach znalazłam w końcu stałą ekipę do grania, i choć dzisiaj już raczej nie gramy, zyskałam przyjaciół.

Na zajęciach szukałam w socjologii czegoś dla siebie. Gender studies zakończyłam analizą matriarchatu w Menzoberranzan, a na socjologię polityki omówiłam Grę o Tron. Dowodziłam, że narzędzia socjologiczne to doskonały arsenał światotwórczy. Później zainteresowałam się komunikacją wizualną i reklamą. Po studiach wyspecjalizowałam się w marketingu internetowym i zajęłam miejsce wśród strażników ROI i CTR.

I zrobiłam w tył zwrot, bo to gry są moją największą pasją. Od zawsze, od samego początku uwielbiam rozkładać je na czynniki pierwsze, analizować i modyfikować. To pewnie dość dobrze tłumaczy istnienie tego bloga. Jest on moją drogą ku doskonałości, choć jeszcze nie wiem, dokąd mnie zabierze. Podróż to przygoda!


Jeśli zaglądasz tu, bo chcesz się upewnić na jakiej licencji udostępniam treści, sprawdź stronę Zasady.