Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Dzikie Pogranicze: Pewna gildia organizuje wyprawę w Szare Wierchy, by pochwycić kilka młodych smoków, na handel z magami. Szukają kogoś, kto im pomoże. A druidzi kogoś, kto im przeszkodzi.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Ghaunadan w starych kanałach, realizujący odrażające plany swojego bóstwa, Ghaunadaura.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

W nocy, obóz odwiedziła rudowłosa kobieta, rzekomo szukająca zabawy. Dyskretnie rzuciła kilka uroków. Czy to mogła być sama Sharess?

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Amrilian Braegen, czarodziej, elf słoneczny. Idzie w to samo miejsce, szukać zaginionego przyjaciela.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Jeśli czarodziej chce polimorfować wrogów, którzy nie potrafią rzucać zaklęć, w coś poniżającego i słabego, najchętniej wybiera bełkotnika.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Drewniana figurka niedźwiedzia. Raz w miesiącu porasta włosami, wyje i gryzie.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: