Skala Wyzwania

Przygody w Faerunie

Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Przesmyk Vilhon: Możnym z Arrabar nie podoba się, że lord Eles Wianar zezwolił Czerwonym Czarnoksiężnikom na stworzenie enklawy. Dobrze zapłacą jeśli ktoś zniechęci jedną ze stron do tego pomysłu.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Sfora koszmarnie brzydkich leukrokotów.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Wtargnięcie do obozu dzikich elfów zwykle jest bardzo niebezpieczne, ale to plemię wyraźnie jest pod wpływem jakiegoś halucynogenu.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Madalie, kapłanka Hanali Celanil, elf leśny. Jest w trakcie pielgrzymki, podczas której pomaga zakochanym. Prosi o piosenkę, na poprawę nastroju.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Elfy stworzyły kiedyś naszyjnik, który zastępował czarodziejkom księgę zaklęć. Gdyby go znaleźć, mógłby objawić zapomniane czary z Myth Drannor.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Zardzewiałe ostrze z ząbkami z jednej strony. Smakuje jak bardzo ostra papryczka. Zwiększa odporność na ogień.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: