Skala Wyzwania

Przygody w Faerunie

Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Halruaa: Jeśli do końca roku ktoś nie znajdzie sposobu, by zamknąć portal na mokradłach Akhlaura, woda zatopi pierwsze wioski. Nagroda jest wysoka, bo śmiałkom przyjdzie się zmierzyć z wysysającymi magię demonami.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Bardzo złośliwy doppelganger.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Z czystej perfidii, drużynie wchodzi w drogę lisicołaczka, służka bogini Eshebali.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Kenna Antille, łotrzyca, niziołek lekkostopy. Niesie cenny przedmiot do miasta, żeby go sprzedać.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Ktoś zaatakował i zabił kapłanów Selune! Musieli być w trakcie uświęconego rytuału... Po księżycowym ogniu nie ma już śladu, ale jest szansa, że na ołtarzu pozostał balsam księżycowego ognia. Inni kapłani Selune zechcą go odzyskać, skoro pozwala stworzyć magiczne przedmioty.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Mały obrazek przedstawiający zatokę Maer Dualdon. Trzymając go przed sobą, można zajrzeć nad jezioro. Raz dziennie, pozwala kogoś oślepić na całą dobę.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: