Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Mulhorand: Piraci z Okrętu Bogów ukradli coś sahuaginom z podwodnego królestwa Aleaxtis, w wodach Morza Alamber. Mulhorand pragnie zdusić gniew sahuaginów, nim ten dotrze do jego portów. Magowie z Gheldaneth pomogą śmiałkom przeżyć pod wodą, jeśli będzie trzeba.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Pułapka asabi ukrytych pod piaskiem.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

W nocy, obóz odwiedziła rudowłosa kobieta, rzekomo szukająca zabawy. Dyskretnie rzuciła kilka uroków. Czy to mogła być sama Sharess?

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Nizzick, kapłanka Beshaby, illuskanin. Chce się pojedynkować.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Na ruinach Myth Drannor zbudowano nowy Elfi Dwór. To świątynne miasto chronione przez mythal.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Mały obrazek przedstawiający zatokę Maer Dualdon. Trzymając go przed sobą, można zajrzeć nad jezioro. Raz na dekadzień przywołuje żywiołaka wody.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: