Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Sespech: Nagi z Wody Nag zerwały pokojowy pakt. Przekroczyły granicę i atakują rybaków. Ktoś musi sprawdzić, co je wzburzyło, no i przywrócić dawny ład.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Rzucający czary banelar.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Korowód bachian, opętanych szaleńczą zabawą, próbuje porwać wszystkich na swojej drodze.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Mirreck, wojownik, chondatanin. Pędzi z pilną wiadomością do pewnego czarodzieja.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

W większości świątyń znajdują się sekretne skarbce. Jak ten w Auli Porannej Mgły, ukryty za ołtarzem. Jest tam przycisk, który otwiera tajne przejście do pomieszczenia w katakumbach.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Figurka z kamienia, o dziurach zamiast oczu. Raz dziennie, na życzenie, wywołuje u jednej osoby atak histerycznego śmiechu.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: