Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Dzikie Pogranicze: Pewna gildia organizuje wyprawę w Szare Wierchy, by pochwycić kilka młodych smoków, na handel z magami. Szukają kogoś, kto im pomoże. A druidzi kogoś, kto im przeszkodzi.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Widmowa pantera, podchodząca bohaterów od kilku godzin.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Na polu niedawnej bitwy grasuje ktoś z martwym berłem, ożywiając wszystkie ciała poległych.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Alandar Bramblefoot, tropiciel, niziołek waleczniak. Nad głową ma chmurkę, z której pada deszcz. Paskudna klątwa, w dodatku zaraźliwa.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

W najbliższym mieście jest podobno sklep pełen dziwów. Głównie ksiąg, dawno zapomnianych, pełnych rzadkiej wiedzy. Są tam również magiczne przedmioty, a przynajmniej ich części. Żeby jednak trafić do Osobliwej Kolekcji Pespirrusa Billubittona, trzeba najpierw popytać o drogę. Nie każdy wie, gdzie to dokładnie jest. Ani jak tam wejść.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Kolorowe szkiełko z zatopioną łuską morskiego stworzenia. Pozwala skomunikować się z dziwną babcią, mieszkającą w Tashalarze.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: