Skala Wyzwania

Przygody w Faerunie

Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Srebrne Marchie: Ktoś wykorzystał okazję i wyciął kilka starych drzew w Chłodnym Lesie. Nie spodobało się to uthgardzkim plemionom żyjącym w tym lesie. Z powodu kłopotów z ettinami, nie mogą sami podążyć tropem drwali.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Co tak cuchnie...? To trzytonowa gulguthydra!

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Drzwi zapieczętowane zaklętym szmaragdem. Magia klejnotów to pradawna sztuka, można spodziewać się po niej wszystkiego.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Bindor Rumplestick, kupiec, gnom skalny. Ma dwukółkę pełną świecącej rzepy. Warzywo ma magiczne właściwości. I cuchnące skutki uboczne.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Pewien fałszujący okrutnie bard twierdzi, że - choć tego nie widać - materia świata jest pofałdowana, a on odnalazł w niej przejście, które pozwala znaleźć się nagle w zupełnie innej części Faerunu. Jest ono jednak pilnowane przez Strażnika. Przejść można tylko za jego zgodą, a tę otrzymać można śpiewając piosenkę.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Hiena z kości. Pięknie pachnie, wabi owady. Pozwala przywołać ogromną osę.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: