Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Jezioro Pary: Ciągłe walki elfów, orków i pleśniowych istot nudzą już Foilsundera z Zimowej Puszczy, starego zielonego smoka o druidycznych mocach. Zaczął wykorzystywać orków, by ci porywali dla niego elfy. Później bawi się nimi okrutnie, a na koniec zjada. I czeka na kolejnego elfa... Elfy proszą o pomoc w odwróceniu od nich uwagi smoka. Może być wieczyście.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Zmora strażnicza, pilnująca przejścia.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Loch pełen aktywowanych przez kogoś pułapek. Ten ktoś dał się zabić ostatniej, tuż przed skarbcem. Nie bez powodu, jest najbardziej śmiercionośna...

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Nilly, wojowniczka, półelf. Pędzi z pilną wiadomością do pewnego czarodzieja.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Jedna z dziesięciu lasek gromów znajduje się w posiadaniu Khelbena "Czarnokija" Arunsuna. To prawie dwumetrowy kij ze zmierzchodrzewu, przechowujący kilka czarów związanych z grzmotami, błyskawicami i kontrolą pogody. Podobno każda z lasek ma inny zestaw mocy.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Grot strzały z dziwnego surowca. Może zmienić się w wygodną laskę. Na życzenie, rozświetla okolicę na zielono.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: