Skala Wyzwania

Przygody w Faerunie

Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Jezioro Pary: Ciągłe walki elfów, orków i pleśniowych istot nudzą już Foilsundera z Zimowej Puszczy, starego zielonego smoka o druidycznych mocach. Zaczął wykorzystywać orków, by ci porywali dla niego elfy. Później bawi się nimi okrutnie, a na koniec zjada. I czeka na kolejnego elfa... Elfy proszą o pomoc w odwróceniu od nich uwagi smoka. Może być wieczyście.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Widmowa pantera, podchodząca bohaterów od kilku godzin.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Pewien szlachcic ma problem. Ktoś przywołał do jego skarbca istotę foo, która wyjada teraz jego klejnoty. Trzeba się jej pozbyć! Warto wiedzieć, że to wysłannik dobrego bóstwa, więc zabijanie go może być ryzykowne.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Alandar Bramblefoot, tropiciel, niziołek waleczniak. Ma dwukółkę pełną świecącej rzepy. Warzywo ma magiczne właściwości. I cuchnące skutki uboczne.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Nieopodal Trzech Dzików można spotkać samego Gwareona Wichurę, bóstwo tropicieli z Północy!

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Kolorowe szkiełko z zatopioną łuską morskiego stworzenia. Na magiczne hasło, zamienia się w krótki miecz.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: