Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Wysoki Las: Kapłanka Lurue poszukuje pomocy w przeprawie przez Wysoki Las, do źródła Potoku Jednorożca. Chce odprawić tam modły i z błogosławieństwem bogini sprawdzić, z jakiego powodu zniknęła prawie cała populacja aarakokr, papugoludzi.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Całe oklaski pełzających szponów, lewych dłoni humanoidów, odciętych i obdarzonych sztucznym życiem.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Czarowszyty, którego kości bardzo drobno pokrywają potężne runy, uciekł nekromancie, który go stworzył. Sieje terror w okolicznych wsiach.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Nizzick, kapłanka Beshaby, illuskanin. Prosi o piosenkę, na poprawę nastroju.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Pewien arcymag, Demron, stworzył sześć potężnych mieczy, co zajęło mu trzy wieki. Niektórzy historycy przypisują ich stworzenie kolektywowi z Myth Drannor, ale na pewno są w błędzie.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Zardzewiałe ostrze z ząbkami z jednej strony. Raz dziennie informuje właściciela o wypowiedzianym w jego okolicy kłamstwie.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: