Skala Wyzwania

Przygody w Faerunie

Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Jezioro Pary: Znamienity czarodziej potrzebuje, by ktoś wybrał się do Ankhapur, by złapać dla niego tressyma, skrzydlatego kotka. Ponieważ jest Śródlecie, wszystkie tressymy zniknęły. Wrócą dopiero za trzy dni. W tym czasie warto sprawdzić jarmark. Krąży po nim kilka zakamuflowanych potworów.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Drowka na czarnym jednorożcu.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

W pobliżu pojawiła się strefa dzikiej magii. Taki teren wydaje się normalny, ale spróbuj tylko rzucić zaklęcie!

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Mirreck, wojownik, chondatanin. Chce kupić broń.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Niektóre martwe bóstwa wciąż zsyłają moc swoim wyznawcom. Prawdopodobnie dlatego, że w ich ciałach pozostało jej dość, by jeszcze przez jakiś czas wspomagać nią wiernych kapłanów i paladynów. Nie dotyczy to Ibrandula, pod którego po prostu podszywa się podstępna Shar.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Fragment płytki z zatartym napisem i wizerunkiem mężczyzny. Smakuje jak bardzo ostra papryczka. Zwiększa odporność na ogień.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: