Generator przygód w Forgotten Realms

Po zwiedzeniu Wybrzeża Mieczy wzdłuż i wszerz, przedarciu się przez Podmrok, Dolinę Lodowego Wichru lub Cormanthor, warto zdać się na uśmiech Tymory. Wylosuj sobie przygodę w Faerunie. Albo kilka.

Po więcej informacji, zajrzyj do podręczników: Zapomniane Krainy – Opis świata, Magia Faerunu, Rasy Faerunu, Wyznania i Panteony, Księga Planów, Potwory Faerunu. Przydatna może być też Sferopedia.

Znaleziona przygoda

Tashalar: Kilka znamienitości padło ofiarą łowców niewolników. Zostali wywiezieni do Czarnych Dżungli, gdzie zostaną sprzedani yuan-ti, w zamian za egzotyczne zioła i trucizny.

Nieprzewidziana przeszkoda

Podczas wykonywania zadania napotkacie różne potwory. Może to być wszystko, na przykład…

Sfora pełzaczy, skrytobójców powstałych z krasnoludów w ohydnej przemianie. Podobne do borsuków pełzacze zostały wysłane z Mrocznej Twierdzy.

Spodziewajcie się też bardziej złożonych kłopotów.

Na polu niedawnej bitwy grasuje ktoś z martwym berłem, ożywiając wszystkie ciała poległych.

Przypadkowe spotkanie

Dostrzegacie innego wędrowca. Może okaże się nowym sojusznikiem…?

Alandar Bramblefoot, tropiciel, niziołek waleczniak. Sprzedaje eliksiry.

Przydatna wiedza

Być może nie dziś, ani nie w tym roku nawet, ale wiedza to przydatna rzecz i nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Słuchajcie…

Jeśli czarodziej chce polimorfować wrogów, którzy nie potrafią rzucać zaklęć, w coś poniżającego i słabego, najchętniej wybiera bełkotnika.

Nietypowy skarb

Tam, gdzie nikt się nie spodziewał, tkwi coś dziwnego:

Korzeń którego część wyrzeźbiona jest na kształt rękojeści. Pozwala skomunikować się z dziwną babcią, mieszkającą w Tashalarze.

Generator powstał na zasadach Fan Content i nie jest oficjalnym dodatkiem. Nazwy własne i niektóre objaśnienia są własnością Wizards of the Coast. ©Wizards of the Coast LLC.


Sprawdź też najnowsze tabele do losowania: