#RPGaDay2020 – podsumowanie dwudziestu dni wyzwania

#RPGaDay2020 – podsumowanie dwudziestu dni wyzwania

Pod koniec drugiej dyszki musiałam przerwać wyzwanie, ale to nie znaczy, że go nie dokończę. Dziś czas na prezentację mapy składającej się z 20 etapów.

Wyzwanie #RPGaDAY2020

Od 1 sierpnia rysuję mapę. Za mną już dwadzieścia haseł, a przede mną jeszcze jedenaście i tylko kilka sierpniowych dni. Mam nadzieję, że zdążę, ale jeśli się nie uda, w wolnym czasie i tak dokończę mapę. 🙂

Teatr Ognia

Mam już niemal pełny obraz lokacji, jej historię, spotkania, zadania… Mam miejsce na jeszcze jedno, może dwa pomieszczenia, ale nie więcej. No i szczyt wieży… Chcę, by tajemnicę tego miejsca zainspirowało jedno z haseł, które dopiero nadejdą.

Obecnie, mapa prezentuje się następująco:

Teatr przygotowuje się do premiery sztuki o wampirze, łowcy wilkołaków, który w końcowym akcje płonie na stosie. Ogień jest dominującym motywem lochu. Mam kominek zasilany planem ognia, gdzie ukryto lampę z ifrytem. Jest też ukryta jaskinia ze złotem, które zabezpiecza ognista runa. To ona zakończyła życie poszukiwaczy przygód, próbujących zrobić podkop.

Skąd wiedzieli o skarbie? Jeśli uda się porozmawiać z ich duszami, okaże się, że jedno z nich było niegdyś sługą władcy lochu. To dramaturg z wypaczoną fantazją. Nie zatrudnia aktorów, lecz porywa ich i zmusza do gry za pomocą czarów.

To dlatego w wieży są wielkie klatki. Jest tam też klapa w podłodze. Tunel pod nią prowadzi do sieci jaskiń. Brakuje za to schodów, lub chociaż drabiny… Jak się dostać na górę…? 😉

Wiadomość w szufladzie

Hasło 12 dnia to “Message” – tego dnia zamiast mapy, zrobiłam coś takiego:

Kolejne etapy można obejrzeć na moim Facebooku lub Insta, gdzie przygotowałam też wyróżnioną relację.

Co myślisz, o tej mapie? Trzyma się kupy? 😀

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *