Mieszkańcy

Mhaja Złotowłosa

Mhaja to Starsza Łowczyni, świetna łuczniczka i tropicielka. Szkoli młodych strzelców i zarządza oddziałami milicji, które patrolują okolice miasteczka. Mieszka na skraju Chrustów i rzadko angażuje się w życie społeczności. Jest członkinią rady, a podejmując decyzje kieruje się bezpieczeństwem mieszkańców.

Niektórzy stronią od niej przez plotki, jakoby wróciła zza grobu.

Jarro Płużka Humblesteam

Dzięki wiedzy o obróbce olchy, Jarro produkuje przeróżne, często dziwaczne instrumenty muzyczne. Sąsiedzi już dawno przyzwyczaili się do odgłosów, jakie dobiegają z jego domu. Przyciągają one również lokalną dzieciarnię, która od najmłodszych lat ma okazję spróbować swoich sił w muzykowaniu.

Wieczorami, Jarro przebywa w karczmie, gdzie występuje lub opija sukcesy swoich uczniów.

Paijja Daerre

Od kiedy rozbił niewielki obóz w samym centrum miasteczka, Paijja jest przedmiotem plotek, ale też obiektem wielkiej wdzięczności. W zamian za jedzenie, służy pomocą medyczną, dobrą radą lub po prostu bajaniami. Wygląda na to, że dobrze mu w Chrustach, ale dlaczego tu przybył, pozostaje tajemnicą.

Holistus Zgarbiony

Kapłan i strażnik ksiąg, a także – najprawdopodobniej – najmądrzejsza osoba w miasteczku. Ten sędziwy już uczony zna odpowiedzi na wiele pytań, ale odpowiada tylko na te wypowiedziane. Nikomu nie odmawia dostępu do informacji, a mimo to wielu wierzy, że skrywa tajemnice wielkiej wagi.

Za młodu był także lokalnym medykiem, ale starość odebrała mu wprawę w uzdrawianiu.

Nie jest oficjalnym członkiem rady, ale on lub inni uczeni często biorą udział w zebraniach, przez wzgląd na rozległą wiedzę.

Tilve Farrow

Jeśli chodzi o handel, Tilve nie ma sobie równych. Wartość towarów wylicza w pamięci i szybko dyktuje swojemu skrybie. Wyprawia karawany i przyjmuje je, kiedy wrócą z nowymi dobrami.

Jako członek rady, Tilve odpowiada za zapasy. Ponieważ obraca się wśród innych kupców, ma też najlepszy dostęp do informacji z innych siedlisk.

Zebius Goldwaters

Właściciel gospody to człowiek majętny, mądry i o bardzo wysublimowanym smaku. Jego kuchnia stanowi dumę regionu i pociechę dla ciężko pracujących mieszkańców Chrustów.

Będąc członkiem rady, dba o interesy mieszkańców miasteczka. Często przemawia w ich imieniu, rozwiązując tym samym różne problemy dnia codziennego. Cieszy się przez to ogromnym szacunkiem i posłuchem.

Patricia Oakman

Obecna zarządczyni tartaku pełni swoją rolę od niedawna. Ma nieco problemów z tym związanych, ale jak dotąd jakoś sobie radzi.

Powinna też przejąć funkcję swojej zmarłej matki i zająć pozycję w radzie, ale nie zjawiła się jeszcze na ani jednym spotkaniu. Podobno powstrzymują ją drwale z wycinki, którzy mają na to miejsce swojego kandydata.


Na następnej stronie: Tabela spotkań

  1. Buczek

    Hej, bardzo fajny opis – lokacja 😉 Kolejny z Twoich pomysłów – prac które chcę wprowadzić na swojej sesji. Jedynie opis posągu trochę niejasny – czy dobrze rozumiem że to postać z tkaniną na głowie? Twarz jest zasłonięta i tylko broda jest widoczna? Pozatym świetna robota, tak trzymaj 😉

  2. Czlowiek w potrzebie

    Obudzić się 30 min przed sesją że w sumie nic się kompletnie na nią nie ma po czym zajrzeć z nadzieją na ten blog i przekonać się że sesja jednak będzie uratowana to jakby umrzeć i zmartwychwstać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *